devletten işyeri açma kredisi

Teşvik kredileri nasıl alınır

Kalkınma Bankası teşvik kredileri nasıl alınır, Yatırım teşvik kredileri nereden alınır, Yatırım teşvik kredisi nasıl alınır, Besicilik, İmalat Sanayi, Turizm, Eğitim Teşvik kredisi Şartları, Yatırım teşvik belgesi almak için gerekli evraklar, Teşvik kredisi şartları nelerdir,
Yatırım Teşvikl Belgesine bağlı olarak çalışmış olduğunuz Bankalardan veya Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Kalkınma Bankası gibi bankalardan teminat mektubu ile (alınacak kredinin geri ödenmesini karşılayacak gayrimenkul ipoteği veya teminat mektubu ile) ve diğer belgelerle yatırım teşvik belgesine bağlı olarak kredi kullanabilirsiniz.
Yatırım Teşvik Belgesi ne anlam taşır
Yatırım Teşvik Belgesi nedir ve destek unsurları nelerdir?
İmalat sanayi, turizm, eğitim, sağlık, ulaştırma, Gıda vb diğer sektörlerde yapılacak yatırımlara Hazine Müsteşarlığı’nın Yatırım Teşvik Belgesine bağlı olarak vereceği teşvik destekleri özetle 3 maddeden oluşur.
İthal Makina Techizat Gümrük Muafiyeti
Makina Techizat KDV Muafiyeti
Yatırım finansman kredisi faiz indirimi desteği.
YATIRIM TEŞVİK BELGESİ VE TEŞVİK KREDİLERİ DOSYA HAZIRLAMA DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ
Yatırım teşvik belgesi alımı
ÇED Gerekli değildir işlemleri
Turizm yatırım teşvik belgesi
Sanayi sektörü yatırım teşvik belgesi
Enerji yatırım teşvik belgesi
Sağlık sektörü yatırım teşvik belgesi
Diğer sektörler yatırım teşvik belgesi işlemleri
Yatırım teşvik belgesi kapsamında kredi kullanabilirsiniz
Bankaların Yatırım teşvik belgesine bağlı kredi işlemlerinde genelde aranan şartlar
Kredinin geri dönüşümünün teminat mektubu veya ipotekle sağlanabilmesi
Kredi verilecek şirketin yatırımcının kredi verilebilirliği Banka Kambiyo takibine uğramamış olması
Yatırım projesinin teşvik belgesine bağlı kredi verilebilirliğinin olması
Projenin karlılığının yüksek olması
Şirket ortaklarının Banka kambiyo temiz sicilli olması gerekir (Çek senet takibe alınmamış , protesto veya arkası yazılmamış olması)
Her türlü yatırımınıza teşvik belgesi alımı dosya hazırlama ve ilgili kurumlarda işlemlerin takibi danışmanlık hizmetleri vermektedir
Saygılarımızla
ANKARA KURUMSAL DANIŞMANLIK
Turgay Turan
Genel Koordinatör
Besicilik, İmalat Sanayi, Turizm, Eğitim
Teşvik kredisi Şartları,
Yatırım teşvik belgesi almak için gerekli evraklar,
Teşvik kredisi şartları nelerdir,
Yatırım teşvik kredisi nasıl alınır,

Devletin Hükümetin KOBİye KOSGEB tarafından verdiği faizsiz kredi

DİKKAT KREDİ DANIŞMANLIĞI VERMİYORUZ VATANDAŞ KOSGEB KREDİSİNDEN HABERDAR OLSUN DİYE MEVZUATI HABERİ YAZDIK LÜTFEN BİZİ ARAMAYINIZ LÜTFEN TELEFON ETMEYİNİZ KOSGEBİN Telefonlarını Bilmiyoruz Telefon trafiği sıkıntısından zorunlu olarak yapmış olduğumuz bu açıklamadan dolayı özür dileriz ancak günde 100 den fazla telefon geliyor ve artık cidden rahatsız oluyoruz Lütfen bizi aramayınız.

VATANDAŞIN BİLGİSİNE ÇOK ÖNEMLİ BİR HABER VERDİK İNŞALLAH SİZLERDE BU SIKINTILI GÜNLERİNİZDE CANSUYU KREDİSİNDEN YARARLANABİLİRSİNİZ Allah yardımcınız olsun

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nda düzenlendiği basın toplantısında, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB), imalatçı esnaf ve sanatkarlarla KOBİ’lere yönelik başlattığı destek kredi paketini açıkladı.
50 milyon YTL’lik kaynakla 350 milyon YTL’lik kredi hacminin yaratıldığını belirten Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan şunları söyledi;
KOSGEB’in 2008 yılı bütçesindeki kalemlerden yapılan aktarmalar ve kredi programlarının bakiyeleriyle oluşturulan 50 milyon YTL’lik kaynakla, “imalatçı esnaf ve sanatkarımızla KOBİ’lerimize yine “0″ faizli, İstihdam Endeksli Cansuyu Kredisi Desteği” programı başlatıyoruz. 50 milyon YTL’lik kaynakla ulaşılacak kredi hacmi 350 milyon YTL’dir.
Bu programda, İmalatçı Esnaf ve Sanatkar ile 2008 yılı Ekim ayı itibariyle çalışan sayısı 9′a kadar olan Mikro Ölçekli KOBİ’lere 25.000 YTL kredi kullandırılacaktır.
İmalatçı Kadın Esnaf ve Sanatkarlarımıza 30.000 YTL kredi kullandıracaktır.
KOBİ’lerde ise 2008 yılı Ekim ayı itibariyle 9′un üzerinde çalışanı olanlara, bu sayının üzerindeki çalışan başına 2.000 YTL artı kredi sağlanacaktır.
Çalışan başına artı 2.000 YTL, 25.000 YTL’lik limitin üzerine eklenecektir.
Böylelikle, örneğin 35 çalışanı olan bir KOBİ, 9′a kadar ki çalışanı için 25.000 YTL alacak, artı 26 çalışanı için de 52.000 YTL olmak üzere toplam 77.000 YTL kullanabilecektir.
KOBİ’lere sağlanacak can suyu desteğinin üst limiti ise 100.000 YTL olacaktır.
Bu programda kredi kullanacak olan esnaf ve sanatkarlar ile KOBİ’lerimiz, krediyi, ilk 3 ayı ödemesiz kalanı aylık eşit taksitler halinde üzere toplam 12 ayda ödeyecektir. Yani kredinin vadesi bir yıldır.
Program kredisinin %20’si Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde, %20’si Diğer Kalkınmada Öncelikli Yörelerde ve %60′ı da Normal Yöre ve Gelişmiş Yörelerde bulunan esnaf ve sanatkârlar ile KOBİ’lere kullandırılacaktır.

Başvurulara göre, bölgeler arasında limit kaydırmaları yapılabilecektir.
10.000′e yakın İmalatçı Esnaf ve Sanatkar ile KOBİ?nin yararlandırılması planlanan programda, kredi kullanımı 350 milyon YTL’lik kaynakla sınırlı olacak olacaktır.
Bu programdan yararlanmak isteyen İmalatçı Esnaf ve Sanatkar ile KOBİ?lerimizin kredi talepleri, başvuru sırasına göre değerlendirileceği için iletişim bilgileri www.kosgeb.gov.tr adresinde yer alan KOSGEB Merkez Müdürlükleri ile irtibata geçilmesi ve başvuruların ivedilikle yapılması faydalı olacaktır.
Kredi destek başvuruları, 26 Kasım 2008 Çarşamba günü mesai saati başlangıcı itibariyle, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank, Şekerbank, TEB ve Fortisbank şubelerinden birine yapılabilecektir.
İmalatcı Esnaf Sanatkarlar ve KOBİ lere sıfır faizli Cansuyu Kredisi Desteği
Kaynak : kosgeb.gov.tr

KOSGEB Faizsiz kredi 100 bin ytl uzun vadeli KOSGEB kredileri

İşçi alan KOBİ’ye sıfır faizli kredi
DİKKAT KREDİ DANIŞMANLIĞI hizmeti vermiyoruz Biz sadece vatandaşın haberi olsun istedik bu kadar LÜTFEN BİZİ ARAMAYINIZ LÜTFEN TELEFON ETMEYİNİZ KOSGEBİN Telefonlarını Bilmiyoruz Zorunlu olarak yapmış olduğumuz bu açıklamadan dolayı özür dileriz; Ancak günde 100 den fazla telefon geliyor ve artık cidden rahatsız oluyoruz Lütfen bizi aramayınız.

VATANDAŞIN BİLGİSİNE ÇOK ÖNEMLİ BİR kredi haberi sunduk İNŞALLAH SİZLERDE BU SIKINTILI GÜNLERİNİZDE CANSUYU KREDİSİNDEN YARARLANABİLİRSİNİZ Allah yardımcınız olsun

KOSGEB Faizsiz kredi 100 bin ytl uzun vadeli KOSGEB kredileri
Küresel krizin reel sektöre etkisini azaltmak için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından geliştirilen kredi projesi açıklandı. Buna göre imalatçı esnaf ile küçük ve orta büyüklükteki işletmelere (KOBİ) 350 milyon YTL sıfır faizli kredi verilecek.
İstihdam endeksli can suyu projesiyle dokuzun üzerinde her işçi alımı için işletmelere 2 bin YTL kredi desteği sağlanacak. İşçi sayısı arttıkça verilen kredi miktarı da yükselecek. 47 ve üzeri istihdam sağlayan işyeri sahipleri 100 bin YTL sıfır faizli kredi alacak. İlk üç ayı ödemesiz 12 ay vadeyle verilecek krediye müracaatlar 26 Kasım 2008′de yapılacak.
Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan ‘Sıfır faizli istihdam endeksli can suyu kredisi’ projesini basın toplantısıyla açıkladı. Çağlayan’ın verdiği bilgiye göre söz konusu kredi KOSGEB’in 2008 bütçesinden arta kalan kaynakla sağlandı. İmalatçı esnaf ve sanatkârlar ile KOBİ’lere kullandırılacak kredinin miktarı çalışan sayısına göre değişecek. Çalışan sayısı dokuz ve üzerindekilere 25 bin YTL verilecek. Bu yılın ekim ayı itibarıyla 9 çalışanı olanlara bu sayının üzerine ekledikleri çalışan başına 2 bin YTL artı kredi sağlanacak. Örneğin, 35 çalışanı olan bir KOBİ, 9′a kadarki çalışanı için 25 bin YTL alacak, artı 26 çalışanı için de 52 bin YTL olmak üzere toplam 77 bin YTL kullanabilecek. İmalatçı kadın esnaf ve sanatkârlara ise 30 bin YTL kullandırılacak. İlk üç ayı ödemesiz aylık eşit taksitlerle bir yıl geri ödeme imkânıyla verilecek kredilerin yüzde 20’si Doğu ve Güneydoğu, yüzde 20’si kalkınmada öncelikli yöreler, yüzde 60′ı da diğer bölgelerde kullandırılacak. Can suyu desteğinin üst limiti ise 100 bin YTL olacak. Komisyon oranı da yüzde 1 ile sınırlı tutulacak. Destek programından 10 binin üzerinde işletmenin yararlanması hedefleniyor. Teminat sorunu yaşayanlar Kredi Garanti Fonu’ndan destek alabilecek. Kredi uygulamasına Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank, Şekerbank, Türkiye Ekonomi Bankası ve Fortisbank katılacak. Bankalara kredilerin faizini işletmeler adına KOSGEB ödeyecek.

Bakan Zafer Çağlayan, söz konusu kredi projesinin geçmişte uygulananlardan çok daha önemli olduğunu vurguladı. Reel sektörün istihdam oluşturma kabiliyetine ve kapasitesine göre bir destek modeli olarak öngörülen projenin KOSGEB’de uygulanan ilk proje olma özelliğine sahip olduğunu vurgulayan Çağlayan, finansman ve krediye ulaşmanın giderek zorlaştığı bir ortamda söz konusu uygulamanın işletmeleri bir nebze de olsa rahatlatacağonı söyledi. KOSGEB’in verdiği desteklerin ferdi olmaktan çok, işbirliği ve güç birliği çerçevesinde KOBİ’lerin birleşmelerine dönük sıfır faizli destekler olduğunu ifade eden Çağlayan, bu amaçla Hazine’den KOSGEB’e sağlanan yardımın 2009 yılında yüzde 117 artarak 205 milyon YTL’ye yükseldiğini kaydetti. Çağlayan, “2009 yılında yaklaşık 1,5 milyar YTL’lik sıfır faizli kredi desteği sağlanmış olacak. Esnaf ve sanatkâr ve KOBİ’ler açısından son derece öneme haiz bir rakam olacak.” dedi. Çağlayan, dünyada likidite sorunu yaşanırken bankaların birbiriyle yarışarak bu projeye katılmasının imalatçılara ve KOBİ’lere verilen desteğin göstergesi olduğunu da dile getirdi.

KOSGEB Kredileri için imalatcı sıfatı taşımayı belgeleyen Kapasite Raporu alımı dosya hazırlama ekspertiz ve işlemlerin takibi hizmetleri

Genel Koordinatör
Turgay Turan

İstanbul İçin
Müşteri İletişim Hattı
05337667060
02128831111

işyeri açma izin belgesi işlemleri

İŞYERİ AÇMA
I. Sıhhi Müessese Nedir?
Sıhhi Müesseselere Ruhsat Verecek Yetkili Merciler Kimlerdir?
II. Gayri Sıhhi Müessese Nedir?
Gayri Sıhhi Müesseselere Ruhsat Verecek Merciler Kimlerdir?
3572 Sayılı Kanun Kapsamındaki Gayri Sıhhi Müesseselere Ruhsat Verecek Merciler Hangileridir?
27.6.1984 Tarihli Ve 3030 Sayılı Kanun Uyarınca Büyükşehirlerde Açılacak Olan Gayri Sıhhi Müesseselerin Ruhsatlandırılması Koşulları Nelerdir?
Birinci Sınıf Gayri Sıhhi Müesseselerden İstenecek Bilgi Ve Belgeler Nelerdir?
3572 Sayılı Kanun Kapsamı Dışındaki 2. Ve 3. Sınıf Gayri Sıhhi Müesseseler İçin İstenecek Belge Ve Bilgiler Nelerdir?
3572 Sayılı Kanun Kapsamındaki 2. Ve 3. Sınıf Gayri Sıhhi Müesseseler İçin İstenecek Belge Ve Bilgiler Nelerdir?
III.Gıda Maddesi Üretimi Yapılan İşyerlerine Çalışma İzni Verilmesi Koşulları Nelerdir?
Gıda Maddesi Üretimi Yapılan İşyerlerine Çalışma İzni Verilirken Aranacak Belgeler Nelerdir?
IV.Umuma Açık İşyerleri Kapsamı Nedir?
İçkisiz İstirahat Ve Eğlence Yerinin Açılma İzni Neye Bağlıdır?
İçkisiz İstirahat Ve Eğlence Yeri Açacak Gerçek Kişi Ve Varsa Ortakları İle Özel Hukuk Tüzel Kişilerinin Mesul Müdürlerinde Aranacak Şartlar Nelerdir?
İçkisiz İstirahat Ve Eğlence Yerinde Aranacak Şartlar Nelerdir?
Başvuru Ve İstenecek Belgeler Nelerdir?
İşletme İzin Belgesi Verilmesi Koşulu Nedir?
İçkili Yerin Açılması Koşulu Nedir?
Başvuru Ve İstenecek Belgeler Nelerdir?
İşletme İzin Belgesi Verilmesi Koşulu Nedir?
V.Karayolu Kenarında Yapılacak Ve Açılacak Olan Tesisler İle İlgili Kapsam Nedir?
Belediye Sınırları Dışında Karayolu Kenarındaki Yapı Ve Tesisler İle İlgili Kapsam Nedir?
Geçiş Yolu İzin Belgesi Alma Koşulu Nedir?
Belediye Sınırları İçinde Bulunan Karayolu Kenarındaki Yapı Ve Tesisler İle İlgili Kapsam
VI.Sahipli Arazilerdeki Ocaklar İle İlgili Kapsam Nedir?
Devletin Hüküm Ve Tasarrufu Altındaki Ve Devletin Özel Mülkiyetindeki Yerlerde Bulunan Ocaklar İle İlgili Kapsam Nedir?
Taş, Kum Ve Çakıl Ocaklarının Ruhsatlandırılması Koşulları Nelerdir?

Kurumsal Danışmanlık 20 yıldır ülke genelinde hizmetinizde
Genel Koordinatör Turgay Turan

Teşvik kredisi nasıl alınır

Yatırım Teşvikl Belgesine bağlı olarak çalışmış olduğunuz Bankalardan veya Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Kalkınma Bankası gibi bankalardan teminat mektubu ile (alınacak kredinin geri ödenmesini karşılayacak gayrimenkul ipoteği veya teminat mektubu ile) ve diğer belgelerle yatırım teşvik belgesine bağlı olarak kredi kullanabilirsiniz.


Yatırım Teşvik Belgesi ne anlam taşır
Yatırım Teşvik Belgesi nedir ve destek unsurları nelerdir?

İmalat sanayi, turizm, eğitim, sağlık, ulaştırma, Gıda vb diğer sektörlerde yapılacak yatırımlara Hazine Müsteşarlığı’nın Yatırım Teşvik Belgesine bağlı olarak vereceği teşvik destekleri özetle 3 maddeden oluşur.
İthal Makina Techizat Gümrük Muafiyeti
Makina Techizat KDV Muafiyeti
Yatırım finansman kredisi faiz indirimi desteği
.

YATIRIM TEŞVİK BELGESİ VE TEŞVİK KREDİLERİ DOSYA HAZIRLAMA DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ

Yatırım teşvik belgesi alımı

ÇED Gerekli değildir işlemleri

Turizm yatırım teşvik belgesi

Sanayi sektörü yatırım teşvik belgesi

Enerji yatırım teşvik belgesi

Sağlık sektörü yatırım teşvik belgesi

Diğer sektörler yatırım teşvik belgesi işlemleri

Yatırım teşvik belgesi kapsamında kredi kullanabilirsiniz

Bankaların Yatırım teşvik belgesine bağlı kredi işlemlerinde genelde aranan şartlar

Kredinin geri dönüşümünün teminat mektubu veya ipotekle sağlanabilmesi

Kredi verilecek şirketin yatırımcının kredi verilebilirliği Banka Kambiyo takibine uğramamış olması

Yatırım projesinin teşvik belgesine bağlı kredi verilebilirliğinin olması

Projenin karlılığının yüksek olması

Şirket ortaklarının Banka kambiyo temiz sicilli olması gerekir (Çek senet takibe alınmamış , protesto veya arkası yazılmamış olması)

ANKARA KURUMSAL DANIŞMANLIK

Her türlü yatırımınıza teşvik belgesi alımı dosya hazırlama ve ilgili kurumlarda işlemlerin takibi danışmanlık hizmetleri vermektedir

 

Saygılarımızla

ANKARA KURUMSAL DANIŞMANLIK

Turgay Turan

Genel Koordinatör

 

 

 

 

 

Yatırım Teşvik Belgesi alımı proje dosya fizibilite etüd çalışmaları yatırım planlaması teşvik belgesi alımı dosya işlem takibi hizmetleri vermekteyiz 

DEVLET YARDIMLARI HAKKINDA KARARIN UYGULANMASINA İLİŞKİN TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: 2006/3) uyarınca gerçekleştirmeyi planladıkları faaliyetleri sonucu çevre sorunlarına yol açabilecek işletmelerce, 2872 sayılı Çevre Kanununun 5491 sayılı Kanun ile değişik 10 uncu maddesine istinaden, teşvik belgesi kapsamı yatırım projeleri ile ilgili olarak Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan alınacak Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu Kararı veya Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir Kararının Müsteşarlığa tevsik edilmesi zorunlu olup, bu şartı yerine getirmeyen işletmelerin teşvik belgesi talepleri dikkate alınmamaktadır. İlgili tebliğ ve uygulama yönetmelikleri gereği EK-1 listede yer alan firmalar ÇED kapsamında olup ÇED Gerekli Kararı, EK-2 listede olan firmalardan ise ÇED kapsamında olup olmadığının anlaşılması için Proje Tanıtım Dosyası istenmektedir. Proje Tanıtım Dosyasının incelenmesi akabinde ÇED gerekli ya da ÇED gerekli değil kararı verilebilmektedir.

devletten işyeri açma kredisi

Kategoriler

2