kosgeb den nasil kredi alabilirim

KOSGEB kredisi nasıl alırım

DİKKAT BİZİM BU KREDİ DANIŞMANLIĞI İLE İLGİMİZ YOKTUR LÜTFEN BİZİ ARAMAYINIZ LÜTFEN TELEFON ETMEYİNİZ KOSGEBİN Telefonlarını Bilmiyoruz Zorunlu olarak yapmış olduğumuz bu açıklamadan dolayı özür dileriz ancak günde 100 den fazla telefon geliyor ve artık cidden rahatsız oluyoruz Lütfen bizi aramayınız.

VATANDAŞIN BİLGİSİNE ÇOK ÖNEMLİ BİR HABER İNŞALLAH SİZLERDE BU SIKINTILI GÜNLERİNİZDE CANSUYU KREDİSİNDEN YARARLANABİLİRSİNİZ Allah yardımcınız olsun

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nda düzenlendiği basın toplantısında, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB), imalatçı esnaf ve sanatkarlarla KOBİ’lere yönelik başlattığı destek kredi paketini açıkladı.
50 milyon YTL’lik kaynakla 350 milyon YTL’lik kredi hacminin yaratıldığını belirten Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan şunları söyledi;
KOSGEB’in 2008 yılı bütçesindeki kalemlerden yapılan aktarmalar ve kredi programlarının bakiyeleriyle oluşturulan 50 milyon YTL’lik kaynakla, “imalatçı esnaf ve sanatkarımızla KOBİ’lerimize yine “0″ faizli, İstihdam Endeksli Cansuyu Kredisi Desteği” programı başlatıyoruz. 50 milyon YTL’lik kaynakla ulaşılacak kredi hacmi 350 milyon YTL’dir.
Bu programda, İmalatçı Esnaf ve Sanatkar ile 2008 yılı Ekim ayı itibariyle çalışan sayısı 9′a kadar olan Mikro Ölçekli KOBİ’lere 25.000 YTL kredi kullandırılacaktır.
İmalatçı Kadın Esnaf ve Sanatkarlarımıza 30.000 YTL kredi kullandıracaktır.
KOBİ’lerde ise 2008 yılı Ekim ayı itibariyle 9′un üzerinde çalışanı olanlara, bu sayının üzerindeki çalışan başına 2.000 YTL artı kredi sağlanacaktır.
Çalışan başına artı 2.000 YTL, 25.000 YTL’lik limitin üzerine eklenecektir.
Böylelikle, örneğin 35 çalışanı olan bir KOBİ, 9′a kadar ki çalışanı için 25.000 YTL alacak, artı 26 çalışanı için de 52.000 YTL olmak üzere toplam 77.000 YTL kullanabilecektir.
KOBİ’lere sağlanacak can suyu desteğinin üst limiti ise 100.000 YTL olacaktır.
Bu programda kredi kullanacak olan esnaf ve sanatkarlar ile KOBİ’lerimiz, krediyi, ilk 3 ayı ödemesiz kalanı aylık eşit taksitler halinde üzere toplam 12 ayda ödeyecektir. Yani kredinin vadesi bir yıldır.
Program kredisinin %20’si Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde, %20’si Diğer Kalkınmada Öncelikli Yörelerde ve %60′ı da Normal Yöre ve Gelişmiş Yörelerde bulunan esnaf ve sanatkârlar ile KOBİ’lere kullandırılacaktır.

Başvurulara göre, bölgeler arasında limit kaydırmaları yapılabilecektir.
10.000′e yakın İmalatçı Esnaf ve Sanatkar ile KOBİ?nin yararlandırılması planlanan programda, kredi kullanımı 350 milyon YTL’lik kaynakla sınırlı olacak olacaktır.
Bu programdan yararlanmak isteyen İmalatçı Esnaf ve Sanatkar ile KOBİ?lerimizin kredi talepleri, başvuru sırasına göre değerlendirileceği için iletişim bilgileri www.kosgeb.gov.tr adresinde yer alan KOSGEB Merkez Müdürlükleri ile irtibata geçilmesi ve başvuruların ivedilikle yapılması faydalı olacaktır.
Kredi destek başvuruları, 26 Kasım 2008 Çarşamba günü mesai saati başlangıcı itibariyle, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank, Şekerbank, TEB ve Fortisbank şubelerinden birine yapılabilecektir.
İmalatcı Esnaf Sanatkarlar ve KOBİ lere sıfır faizli Cansuyu Kredisi Desteği
Kaynak : kosgeb.gov.tr

KOSGEB Faizsiz kredi 100 bin ytl uzun vadeli KOSGEB kredileri

İşçi alan KOBİ’ye sıfır faizli kredi
DİKKAT KREDİ DANIŞMANLIĞI hizmeti vermiyoruz Biz sadece vatandaşın haberi olsun istedik bu kadar LÜTFEN BİZİ ARAMAYINIZ LÜTFEN TELEFON ETMEYİNİZ KOSGEBİN Telefonlarını Bilmiyoruz Zorunlu olarak yapmış olduğumuz bu açıklamadan dolayı özür dileriz; Ancak günde 100 den fazla telefon geliyor ve artık cidden rahatsız oluyoruz Lütfen bizi aramayınız.

VATANDAŞIN BİLGİSİNE ÇOK ÖNEMLİ BİR kredi haberi sunduk İNŞALLAH SİZLERDE BU SIKINTILI GÜNLERİNİZDE CANSUYU KREDİSİNDEN YARARLANABİLİRSİNİZ Allah yardımcınız olsun

KOSGEB Faizsiz kredi 100 bin ytl uzun vadeli KOSGEB kredileri
Küresel krizin reel sektöre etkisini azaltmak için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından geliştirilen kredi projesi açıklandı. Buna göre imalatçı esnaf ile küçük ve orta büyüklükteki işletmelere (KOBİ) 350 milyon YTL sıfır faizli kredi verilecek.
İstihdam endeksli can suyu projesiyle dokuzun üzerinde her işçi alımı için işletmelere 2 bin YTL kredi desteği sağlanacak. İşçi sayısı arttıkça verilen kredi miktarı da yükselecek. 47 ve üzeri istihdam sağlayan işyeri sahipleri 100 bin YTL sıfır faizli kredi alacak. İlk üç ayı ödemesiz 12 ay vadeyle verilecek krediye müracaatlar 26 Kasım 2008′de yapılacak.
Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan ‘Sıfır faizli istihdam endeksli can suyu kredisi’ projesini basın toplantısıyla açıkladı. Çağlayan’ın verdiği bilgiye göre söz konusu kredi KOSGEB’in 2008 bütçesinden arta kalan kaynakla sağlandı. İmalatçı esnaf ve sanatkârlar ile KOBİ’lere kullandırılacak kredinin miktarı çalışan sayısına göre değişecek. Çalışan sayısı dokuz ve üzerindekilere 25 bin YTL verilecek. Bu yılın ekim ayı itibarıyla 9 çalışanı olanlara bu sayının üzerine ekledikleri çalışan başına 2 bin YTL artı kredi sağlanacak. Örneğin, 35 çalışanı olan bir KOBİ, 9′a kadarki çalışanı için 25 bin YTL alacak, artı 26 çalışanı için de 52 bin YTL olmak üzere toplam 77 bin YTL kullanabilecek. İmalatçı kadın esnaf ve sanatkârlara ise 30 bin YTL kullandırılacak. İlk üç ayı ödemesiz aylık eşit taksitlerle bir yıl geri ödeme imkânıyla verilecek kredilerin yüzde 20’si Doğu ve Güneydoğu, yüzde 20’si kalkınmada öncelikli yöreler, yüzde 60′ı da diğer bölgelerde kullandırılacak. Can suyu desteğinin üst limiti ise 100 bin YTL olacak. Komisyon oranı da yüzde 1 ile sınırlı tutulacak. Destek programından 10 binin üzerinde işletmenin yararlanması hedefleniyor. Teminat sorunu yaşayanlar Kredi Garanti Fonu’ndan destek alabilecek. Kredi uygulamasına Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank, Şekerbank, Türkiye Ekonomi Bankası ve Fortisbank katılacak. Bankalara kredilerin faizini işletmeler adına KOSGEB ödeyecek.

Bakan Zafer Çağlayan, söz konusu kredi projesinin geçmişte uygulananlardan çok daha önemli olduğunu vurguladı. Reel sektörün istihdam oluşturma kabiliyetine ve kapasitesine göre bir destek modeli olarak öngörülen projenin KOSGEB’de uygulanan ilk proje olma özelliğine sahip olduğunu vurgulayan Çağlayan, finansman ve krediye ulaşmanın giderek zorlaştığı bir ortamda söz konusu uygulamanın işletmeleri bir nebze de olsa rahatlatacağonı söyledi. KOSGEB’in verdiği desteklerin ferdi olmaktan çok, işbirliği ve güç birliği çerçevesinde KOBİ’lerin birleşmelerine dönük sıfır faizli destekler olduğunu ifade eden Çağlayan, bu amaçla Hazine’den KOSGEB’e sağlanan yardımın 2009 yılında yüzde 117 artarak 205 milyon YTL’ye yükseldiğini kaydetti. Çağlayan, “2009 yılında yaklaşık 1,5 milyar YTL’lik sıfır faizli kredi desteği sağlanmış olacak. Esnaf ve sanatkâr ve KOBİ’ler açısından son derece öneme haiz bir rakam olacak.” dedi. Çağlayan, dünyada likidite sorunu yaşanırken bankaların birbiriyle yarışarak bu projeye katılmasının imalatçılara ve KOBİ’lere verilen desteğin göstergesi olduğunu da dile getirdi.

KOSGEB Kredileri için imalatcı sıfatı taşımayı belgeleyen Kapasite Raporu alımı dosya hazırlama ekspertiz ve işlemlerin takibi hizmetleri

Genel Koordinatör
Turgay Turan

İstanbul İçin
Müşteri İletişim Hattı
05337667060
02128831111

kosgeb den nasil kredi alabilirim

Kategoriler

2