pavyon kadın tel numarası

gazino eğlence tesisi ruhsatı

Gazino Eğlence yeri açma çalıştırma işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı koşulları

Turizm işletme belgesi –işyeri açma ve çalıştırma izni – ruhsatı
Turizm işletme belgesi mevzuatının ön koşulu işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı (izni) olan tesisler ancak Turizm işletme belgesi almak için başvuru yapabilir; Ancak Turizm Yatırımları ve İşletmeleri Genel Müdürlüğünün oteller, moteller, tatil köyleri, turistik özel tesisler, eğlence tesisleri, entegre spor ve eğlence kompleksleri gibi tesislerin yönetmeliklerinde bulunan koşullara tesisler uygun ise turizm işletme belgesi alabilir.
Biz sizlere şimdilik ön koşul olan işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı (izni) mevzuatını Turizm ve diğer sektörlere göre detaylıca açıklıyoruz
Belediye işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı
GAZİNO, DANS SALONU, DİSKOTEK, PAVYON, TAVERNA, AÇIK HAVA GAZİNOSU, BAR, KOKTEYL SALONU VE BENZERİ EĞLENCE YERLERİ
Gazino, dans salonu, diskotek, pavyon, taverna, açık hava gazinosu, bar, kokteyl salonu ve benzeri eğlence yerlerinde ortak hükümlere ilave olarak aşağıdaki şartlar aranır:
a) Birinci sınıf gazino, dans salonu, diskotek, pavyon, taverna, açık hava gazinosu, bar, kokteyl salonu

1-) Mutfak bulunan gazino, dans salonu, diskotek, pavyon, taverna, açık hava gazinosu, bar, kokteyl salonunda birinci sınıf lokanta mutfaklarında aranan şartlararanır.
2-) Giriş ve salon dahil bütün duvarlar yağlı boya veya benzeri maddeler ile boyanmış veya
kaplanmış olacaktır
3-) Isıtma, soğutma ve havalandırma kalorifer veya klima ile yapılacaktır.
4-) Giriş ve salonun zemini ahşap parke, seramik veya mermer gibi kolay temizlenebilir, yıkanabilir ve dezenfekte edilebilir sert madde ile kaplanacaktır.

 5-) Masalar üzerinde iyi cins örtü ve peçete bulunacaktır.

6-) Kullanılan masalar üzerinde kristal, seramik veya porselen tablalar olacaktır.
7-) Bay ve bayanlara ait sıcak suyu akan aynalı, lavabolu, sıvı sabunlu, kurutma makineli veya peçeteli ayrı tuvaletler bulunacaktır.

8-)Mutfağın dışarıya açılan pencere ve kapılarında sineklik telleri bulunacaktır.

 9-) Garsonlar ve çalışanlar işyerinin belirlediği özel kıyafeti giyecektir.

10-) Müşteri kapasitesine yeterli bankolu vestiyer bulunacaktır.

11-) Girişte boy aynası bulunacaktır.
12-) Sanatçıların hazırlık yapmaları için sahne ile irtibatlı sıcak su ve lavabolu soyunma odaları bulunacaktır.

13-) Uygun bir yerde amerikan bar bulunacaktır.
14-) Orkestra yeri ve dans pisti bulunacaktır.
15-) Gazinonun salondan ayrı bir yerinde hizmetliler için bir soyunma yeri bulunacaktır.

b) İkinci sınıf gazino, dans salonu, diskotek, pavyon, taverna, açık hava gazinosu, bar, kokteyl salonu

1-) Mutfak bulunan gazino, dans salonu, diskotek, pavyon, taverna, açık hava gazinosu, bar, kokteyl salonunda ikinci sınıf lokanta mutfaklarında aranan şartlar aranır.

2-) Zemin, seramik veya mermer gibi kolay temizlenebilir, yıkanabilir ve dezenfekte edilebilir sert madde ile kaplı olacaktır.
3-) Masalar üzerinde örtü ve peçete bulunacaktır.
4-) Bay ve bayanlara ait aynalı, lavabolu, sıvı sabunlu yeteri kadar tuvalet bulunacaktır.

5-) Girişte salonun büyüklüğüyle orantılı bir antre bulunacaktır.
6-) Girişte vestiyer bulunacaktır.
7-) Havalandırma klima ile yapılacaktır.
8-)Sanatçıların soyunmaları, makyaj ve benzeri hazırlıkları için uygun bir yer ulunacaktır.
9- )Orkestra yeri ve dans pisti bulunacaktır.
10-) Gazinonun salondan ayrı bir yerinde hizmetliler için bir soyunma yeri bulunacaktır.
SIHHÎ MÜESSESELER İÇİN SINIFLARINA VE ÖZELLİKLERİNE GÖRE RANACAK NİTELİKLERA- İŞYERLERİNDE ARANACAK ASGARÎ ORTAK ŞARTLAR
1-) İşyeri amaca uygun bir şekilde tasarlanmış, temiz ve aydınlık olacaktır.

2-) İşyerinin havalandırma tertibatı bulunacak; ısıtma ve havalandırma soba, kalorifer veya klima sistemlerinden uygun olanı ile yapılacaktır.
3-)Tek ruhsatla açılan ve birden fazla faaliyet alanı bulunan işyerlerinde her faaliyet dalı için ilgili bölümlerde öngörülen şartlar ayrıca aranacaktır.

4-)On kişiden fazla çalışanı bulunan müstakil işyerlerinde dinlenme yeri, kıyafet değiştirme kabini, bay ve bayan için ayrı tuvalet bulunacaktır. Ancak birden fazla işyerinin bulunduğu iş hanı, iş merkezi, pasaj, gar, terminal gibi yerlerde ortak kullanıma ayrılmış yeter sayıda lavabo ve tuvalet varsa, buralarda açılan işyerleri için ayrıca tuvalet ve lavabo şartı aranmaz.
5-) İşyerinde üretilen çöp ve benzeri atıkların toplanması ve muhafazası için gerekli tedbirler alınacak ve atık suyun uygun bir şekilde tahliye edilmesini sağlayacak bağlantı bulunacaktır.
6-) Yiyecek ve içecek satılan, depolanan ve servisi yapılan işyerlerinde, yiyeceklerin hazırlandığı bölümlerin tabanları, duvarları ve yiyeceğin temas ettiği yüzeyler seramik, mermer, paslanmaz çelik gibi kolay temizlenebilir, yıkanabilir ve dezenfekte edilebilir; tavanlar buğulanmayı, küflenmeyi, pislik birikmesini önleyecek; kapılar, kolay temizlenebilir ve gerektiğinde dezenfekte edilebilir nitelikte olacaktır.
Yiyecek hazırlama ve pişirme bölümünde oluşan buhar, koku, duman ve benzeri kirleticileri tahliye edecek baca sistemi kurulacaktır.
Bardak ve tabaklar cam veya porselen; kaşık, çatal ve bıçak paslanmaz çelikten olacaktır.
7-) İtfaiye raporu alması gerekmeyen işyerlerinde çalışanların ve müşterilerin güvenliğini sağlamak amacıyla yangına karşı önlemler alınacaktır.
8-Umuma açık istirahat ve eğlence yerleriyle, kişilerin yoğun olarak giriş-çıkış yaptığı diğer işyerlerinde giriş ve çıkışlar ayrı kapıdan olacak ve yangına karşı ayrıca tahliye çıkışı bulunacak, yangın çıkışları ışıklı tabela ile gösterilecektir
9-) Umuma açık istirahat, eğlence ve konaklama yerleriyle lokantalarda ve pastanelerde şehir şebekesine bağlı su bulunacak, sigara içilen ve içilmeyen bölümler duvar veya camla ayrılacaktır

10-) Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri, konaklama yerleri, düğün salonları, lokantalar ve benzeri işyerlerinde bulunan tuvaletlerin zeminleri ve duvarları mermer, seramik ve mozaik gibi kolay temizlenebilir, yıkanabilir ve dezenfekte edilebilir malzemelerle kaplı olacaktır. Tuvalet ile mutfak yan yana olmayacaktır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Turizm İşletme Belgesi ön koşulu Belediye işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı (Gayrı Sıhhi Müessese Ruhsatı) mevzuatı yorumlama iş ve işlemlerinizin takibi danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz
Genel Koordinatör Turgay Turan

pavyon kadın tel numarası

Kategoriler

2